دیگر مقالات
پمپ سیرکولاتور چیست؟

پمپ سیرکولاتور چیست؟

پمپ سیرکوالتور از انواع پمپ است که در سایزها و اندازه های مختلف وجود دارند. این پمپ ها آب را سیرکوله می کنند (در یک مدار به صورت دایره‌وار می‌چرخانند) و در دو مدل ارائه می شوند. اگر می‌خواهید در مورد این مدل از پمپ اطلاعات کاملی به دست بیاورید، این مقاله از مجموعه مقالات وبسایت و اپلیکیشن پارس قطعه را از دست ندهید. با پارس قطعه همراه باشید ...
۸ نکته مهم قبل از خرید پکیج شوفاژ دیواری

۸ نکته مهم قبل از خرید پکیج شوفاژ دیواری

شوفاژ یکی از وسایل گرمایشی است که استفاده از آن در دهه‌های اخیر بسیار رواج پیدا کرده و تقریبا در هر آپارتمانی استفاده می‌شود. شوفاژهای قدیمی‌تر با حرکت آب داغی که از موتورخانه در لوله‌ها جریان پیدا می‌کرد گرم می‌شد. سوخت منبع انرژی موتورخانه یا شوفاژخانه گازوئیل بود و هر ماه یک بار باید مخزن گازوئیل پر می‌شد تا جریان آب داغ قطع نشود. اما با گذشت زمان و تمایل به جایگزینی گاز به جای گازوئیل، دیگر شوفاژخانه‌ها از دور خارج شدند و جای خود را به پکیج‌ گازی دادند. حالا دیگر در هر خانه‌ای یک پکیج شوفاژ
پکیج دیواری لورچ بخریم یا بوتان

پکیج دیواری لورچ بخریم یا بوتان

امروزه و با توجه به شیوه زندگی مدرن و شهر نشینی، استفاده از پکیج دیواری به عنوان وسیله گرمایشی و تامین آب گرم با راندمان بالا، بسیار مورد توجه قرار گرفته و به یکی از ملزومات اجتناب ناپذیر در وسایل و تأسیسات ساختمان بدل گردیده است. با توجه به این موضوع و حضور رقبای بسیاری در بازار پکیج شوفاژ دیواری ساحت داخل بر آن شدیم گه مقاله ای برای بررسی دو برند ایرانی پکیج شوفاژ دیواری با نام های لورچ و بوتان را در خدمت شما مخاطبان قرار بدهیم. در ادامه با پارس قطعه همراه باشید
آموزش شیوه تعمیر انواع مختلف مبدل اصلی پکیج شوفاژ دیواری

آموزش شیوه تعمیر انواع مختلف مبدل اصلی پکیج شوفاژ دیواری

در این مطلب از پارس قطعه به بررسی برخی از مشکلات رایج استفاده از پکیج شوفاژ دیواری، آشنایی با مبدل اصلی و انواع آن و در نهایت مشکلات شایع خرابی مبدل حرارتی اصلی و نحوه رفع اشکال آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.
آموزش جامع نحوه هواگیری پکیج دیواری، رادیاتور و شوفاژ

آموزش جامع نحوه هواگیری پکیج دیواری، رادیاتور و شوفاژ

هواگیری پکیج از جمله اقدامات کاربردی و مفید برای افزایش راندمان و جلوگیری از بروز مشکلات و ایرادات فنی در پکیج به شمار می رود. هواگیری در پکیج های دیواری ضمن خارج ساختن هوای اضافی موجود در رادیاتور و پکیج، صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش طول عمر و کارکرد بهینه این مدل سیستم گرمایشی را به دنبال دارد. با توجه به اهمیت هواگیری همچنین تخصصی بودن مراحل آن، در این مقاله قصد داریم به آموزش صفر تا صد نحوه هواگیری در پکیج های دیواری بپردازیم.
بررسی مهم ترین دلایل نشتی آب از پکیج دیواری

بررسی مهم ترین دلایل نشتی آب از پکیج دیواری

نشتی آب از پکیج از ایرادات و مشکلات رایج پکیج دیواری محسوب می شود. این مشکل به دلیل عوامل و دلایل مختلفی بروز پیدا می کند. در صورت آب دادن پکیج دیواری، برطرف کردن مشکل در کوتاه ترین بازه زمانی، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در غیر این صورت، خسارات و هزینه های گزافی به مصرف کننده تحمیل می شود. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله به بررسی علت نشتی آب از پکیج دیواری پرداخته ایم.
بای پس پکیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

بای پس پکیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

بای پس پکیج قطعه‌ای کاربردی است که برای جلوگیری از کم آبی دستگاه وسوختن پمپ از آن استفاده می‌شود. در واقع بای پس پکیج برای جبران فشار کم آب و ممانعت از سوختن پمپ در هنگام رسوب گیری لوله‌ها در پکیج تعبیه شده است. در نتیجه سلامت این قطعه در روند و طرز کار پکیج تاثیر بسزایی دارد.
منبع انبساط چیست؟ و چه کاری انجام می‌دهد.

منبع انبساط چیست؟ و چه کاری انجام می‌دهد.

منبع انبساط در پکیج چیست؟ منبع انبساط یکی از قطعات مهم در پکیج دیواری است درباره اینکه پکیج دیواری چیست ؟ و نحوه عملکرد آن چگونه است در مطالب قبلی توضیحاتی داده بودیم اما در ادامه مباحث قصد داریم تا درباره قطعات پکیج دیواری و اجزای آن ها صحبت کنیم پس با پارس قطعه همراه باشید...
هر آنچه در مورد فلومتر پکیج شوفاژ دیواری باید بدانید.

هر آنچه در مورد فلومتر پکیج شوفاژ دیواری باید بدانید.

فلومتر چیست و چه کاربردی در پکیج شوفاژ دیواری دارد؟ محل قرارگیری فلومتر کجاست؟ ساختار و اجزاء فلومتر چه هستند؟ عیب یابی فلومتر پکیج و نکاتی در مورد تعمیر فلومتر پکیج مطالبی هستند که در این مقاله به آنها پرداخته ایم. فلومتر پکیج در واقع به عنوان یک حسگر دبی سنج در پکیج عمل می­کند و دارای یک ساختار مکانیکی متشکل از حسگر، آهنربا و توربین مغناطیسی (پروانه توربینی شکل) است. هر بار که آب از توربین مغناطیسی فلومتر عبور می­کند، توربین به چرخش درآمده و همزمان دو پلاتینی که در نزدیکی فلومتر قرار گرفته
معرفی بهترین برندهای پکیج در ایران

معرفی بهترین برندهای پکیج در ایران

در این مقاله به بهترین پکیج دیواری های موجود در بازار که از لحاظ کیفیت و عملکرد در سطح بالا و قابل رقابتی قرار دارند و همچنین به دلیل بهره مندی از ویژگی های منحصر بفرد درصد قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده اند اشاره خواهیم داشت.
بای پس پکیچ چیست و چه کاربردی دارد؟ بای پس پکیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

بای پس پکیج در صورت عملکرد مناسب در هنگام گرفتگی لوله‌های پکیج و پایین آمدن سطح فشار آب تحت تاثیر این مشکل از ایجاد فشار بر پمپ پکیج و خرابی آن جلوگیری می‌کند. این موارد بر اهمیت آشنایی با علائم خرابی بای پس پکیج و تعمیر و تعویض به موقع آن می‌افزاید.

در هنگام بررسی و آشنایی با عملکرد بای پس پکیج مواردی مانند علائم خرابی پای پس پکیج، قیمت تعویض بای پس پکیج و همین طور عملکرد شیر بای پس در پکیج در بین کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب با بررسی ماهیت بای پس پکیج با نحوه عملکرد آن و ارتباطش با  رسوب گیری پکیج در مدل‌های مختلف آشنا می‎‌شویم.

بای پس پکیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

قطعات تشکیل دهنده‌ی پکیج با عملکرد کاملا وابسته به هم طراحی شده‌اند. در این میان یکی از این وابستگی‌ها را می‌توان در رفتار حفاظتی قطعه بای پس پکیج از پمپ آب پکیج در هنگام واجهه با مشکلاتی مثل گرفتگی رسوب لوله‌های این دستگاه مشاهده نمود.

وظیفه بای پس پکیج ایجاد یک راه میانبر در مسیر لوله‌‎های آب در پکیج بوده که قبل از رسیدن جریان آب گرم به رادیاتور از آن مسیری به سمت پمپ آب پکیج ایجاد می‌کند. این اتصال از طریق یک انشعاب از لوله آب با ورودی پمپ آب از طریق بای پس پکیج انجام می‌شود.

بای پس پکیج این توانایی را دارد که در هنگام افت فشار مقدار گرمایش، در مدت زمان یک ساعت حدودا 350 لیتر آب را از خود عبور دهد. این امر به تنهایی بر اهمیت کاربردی بای پس پکیج اشاره دارد. بای پس پکیج از قسمت‌های مختلفی مثل شیر یکطرفه بای پس پکیج تشکیل شده که در هنگام تعویض و تعمیر این قطعه در سرویس پکیج آشنایی با عملکرد آنها بسیار اهمیت دارد. 

تعویض و تعمیر بای پس در سرویس پکیج 

یکی از قطعاتی که در هنگام سرویس پکیج باید وضعیت عملکرد آن به دقت بررسی شود، بای پس پکیج است. در این هنگام در صورت مشاهده علائم و نشانه‌های خرابی که در ادامه در مورد آن صحبت شده است، باید سریعا نسبت به تعویض یا تعمیر این قطعه اقدام شود. 

برای پیشگیری از اقداماتی مثل تعویض زود به زود و سرویس پکیج در فواصل زمانی کم  تعویض فیلتر رسوب گیر پیکج و پکیج پیشنهاد می‌شود. بهترین پکیج نیز در گذر زمان با مشکلاتی مثل فرسودگی قطعه بای پس و ضعف در سیستم گرمایشی خود همراه است. بنابراین با درک کاملی از فاکتورهای مختلف پکیج نسبت به نگهداری و سرویس به موقع این دستگاه حساس باشید. 

در این میان آشنایی با قطعات تشکیل دهنده بای پس پکیج و نحوع عملکرد آنها در تشخیص سریع مشکلات احتمالی این قطعه تاثیر بسزایی دارد. از این رو در این قسمت با نحوه عملکرد دو بخش اصلی بای پس پکیج برای دریافت اطلاعات بیشتر آشنا می‌شویم. 

نحوه عملکرد شیر بای پس در پکیج

در کنار سیستم بای پس پکیج قطعه‌ای به نام شیر بای پس وجود دارد که می توان از آن به تنهایی در مسیرهای لوله کشی سیستم حرارتی پکیج استفاده کرد. بنا به نظر کارشناسی افراد متخصص در این زمینه شیر بای پس پکیج از نوع اتوماتیک بوده و برای تضمین کارایی پکیج در کنار اقداماتی مثل رسوب زدایی پکیج استفاده از این شیر بسیار ضروری است.

در واقع شیر بای پس پکیج قطعه‌ای تعبیه در سیستم حرارتی و قرار گرفته در بین پکیج و رادیاتور می‌باشد. از دیگر موارد کاربردی این قطعه می‌توان به کنترل میزان جریان آب در چرخه گرمایش بر اساس فشار آب اشاره داشت. علاوه بر این دلیل اصلی استفاده از شیر بای پس پکیج ثابت نگه داشتن حداقل جریان آب عبوری از پکیج و محدود کردن فشار آب چرخشی در زمان بسته بودن تمام شیرآلات می‌باشد.

نحوه عملکرد فنر بای پس پکیج

یکی از دلایل عدم تامین گرمای مطلوب علی رغم کارکرد مناسب پکیج فرسوده شدن فنر بای پس پکیج در اثر رسوب گرفتن دریچه آب و تعبیه نشدن رسوب گیر پکیج است. این امر نشان دهنده‌ی اهمیت سالم بودن تجهیزات وابسته به بای پس پکیج برای عملکرد مناسب این قطعه و جلوگیری از افت فشار گرمایش و کاهش جریان هوای گرم است.

در کنار در نظر گرفتن قطعاتی مثل برد پکیج بوتان و دیگر مدل‌ها و تجهیزات وابسته به آن‌ها، توجه کافی به بای پس پکیج نیز در روند جریان سازی هوای گرم و آب مصرفی ساختمان بواسطه پکیج تاثیر مستقیم دارد. بنابراین کیفیت این قطعات در فاکتورهای مزایا و معایب پکیج در ساختمان نقش مهمی دارند. 

علائم خرابی بای پس پکیج چیست؟

داشتن اطلاعات کافی درباره نشانه‌ها و علائم خرابی بای پس پکیج یکی از مهمترین نکات در جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات ناشی از این مساله می‌باشد. در این بخش به برخی از علائم خرابی بای پس پکیج در هنگام استفاده از آن به شرح ذیل می‌پردازیم.

  • سیستم آب گرم مصرفی گرمای مطلوب را ندارد، علی رغم روشن بودن پکیج گرمای آن کافی نمی‌باشد. در این حالت علت گرم نشدن آب پکیج می تواند به خرابی این قطعه ارتباط دارد.
  • آب مصرفی مناسب و کافی بوده ولی سیستم گرمایشی پکیج به درستی کار نمی‌کند، دلیل این مشکل می‌تواند بازماندن سوپاپ بای پس در نوع تک مبدله باشد.
  • دمای مدار گرمایش خوب است ولی دمای آب مصرفی کم است یکی از دلایل این ایراد خرابی سوپاپ بای پس در نوع دو مبدله در پکیج است. 
  • سیستم گرمایش کار میکند ولی رادیاتور‌ها گرمای مطلوب را ندارند، این ایراد به دلیل از بین رفتن فنر بای پس پکیج در اثر رسوبات می‌باشد.مصرف گاز پکیج در این حالت علی رغم استفاده کاربردی افزایش می‌یابد.

استفاده از بای پس پکیج بنا به دلایل بیان شده در خصوص سلامت پمپ آب پیکج و تاثیر مستقیم عملکرد این قطعه در مشاهده یک سری ایراد اصلی در نوع عملکرد پکیج می‌باشد. تعویض و تعمیر به موقع بای پس پکیج در عملکرد مناسب انواع پیکج تاثیر بسزایی دارد.

با توجه کافی به وضعیت این قطعه و تعویض به موقع آن در کاهش هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و سایر برندهای دیگر تاثیر مستقیم بگذارید. 
شما از این قسمت می‌توانید مدل‌های بای‌پس موجود در فروشگاه اینترنتی پارس قطعه‌ را مشاهده بفرمایید و در صورت نیاز ثبت سفارش بفرمایید.