معرفی پکیج معرفی پکیج

گرمایش مطبوع محل سکونت و آب گرم بهداشتی، همواره از نیازهای اولیه بشر بوده و می‌باشد. شاید هنوز هم استفاده از کرسی های زغالی و بخاری های نفتی را در بعضی از نقاط کشور عزیزمان شاهد باشیم، ولی حقیقت این است که با توجه به فراوانی گاز طبیعی و برقراری امکان دسترسی به این موهبت الهی، تکنولوژی رابر آن داشته است که راهکارهای جدیدی را برای بشر مهیا سازد.

در حال حاضر ، پکیج دیواری متداول ترین وسیله ایجاد گرمایش شوفاز در سراسر دنیا است.

عدم اشغال فضای مفید، ایمنی بسیار بالا، استقلال کامل هر واحد مسکونی و رضایت کامل و کافی از عملکرد پکیج دیواری ، تقریبا جایی برای تردید در استفاده از این سیستم در منازل و واحدهای تجاری باقی نمی گذارد.

راندمان بالا و مصرف بهینه سوخت گاز‌، از دیگر عواملی هستند که دستگاه‌های اجرایی را نیز تشویق به توسعه استفاده از پکیج دیواری می‌نماید.

پکیج دیواری علاوه بر تامین گرمایش داخل خانه یا محل تجاری‌، از طریق رادیاتور یا فن‌کوئل یا گرمایش از کف‌، آب گرم بهداشتی را نیز بصورت فوری در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. استفاده از دودکش مخصوص ، کواکسیال (دو جداره) در هنگام نصب پکیج دیواری، این امکان را فراهم می نماید که علاوه بر خروج دود ناشی از کارکرد دستگاه به محیط خارج، هوای مصرفی مورد نیاز دستگاه نیز از محیط خارج تامین گردد و در نتیجه، ایمنی کاملی برای مصرف کننده فراهم می گردد.

نحوه ی عملکرد زمستانی 

پکیج دیواری در فصل زمستان، آب گرم مدار گرم کننده را تامین می کند. وقتی شیر آب گرم مصرفی باز شود با عبور جریان آب از سنسور فشار میکروسوییچ این سنسور فعال شده، با ارسال فرمان به شیر‌سه‌طرفه‌ی برقی از طریق برد کنترل الکترونیک مدار رادیاتور‌ها موقتاً قطع شده آب مدار گرم کننده به مبدل حرارتی ثانویه بوسته لوله هدایت می شود.

به این ترتیب آب گرم مصرفی به صورت فوری تامین می‌گردد بلافاصله پس از بسته شدن شیر آب گرم مصرفی شیر سه طرفه‌ی برقی به طور خودکار آب گرم مدار گرم کننده را به مدار رادیاتور هدایت می کند.

نحوه ی عملکرد تابستانی

در این حالت پکیج دیواری تنها در زمان نیاز به تامین آب گرم مصرفی به صورت خودکار روشن می‌شود. 

هنگامی که مصرف کننده یکی از شیرهای آب گرم را باز می‌کند، فرمان روشن شدن مشعل از طریق میکروسوئیچ سنسور فشار و برد کنترل الکترونیک صادر شده، آب گرم مصرفی با بهره گیری از مبدل حرارتی ثانویه پوسته و لوله به صورت فوری تأمین می شود. با بسته شدن آب گرم مصرفی بلافاصله دستگاه خاموش خواهد شد.

مزایای پکیج دیواری

۱. استقلال واحدهای مسکونی از یکدیگر

۲. استقلال در واحد مسکونی در تأمین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط

۳. عدم نیاز به احدات موتور خانه ی مرکزی 

۴. امکان کنترل سیستم در داخل ساختمان

۵. عدم هزینه شارژ ماهانه و تعمیر و نگهداری

۶. سهولت درنصب ، راه اندازی ، سرویس و نگهداری

۷. راندمان بالاتر نسبت به موتور خانه مرکزی

۸. امنیت بالاتر بخاطر وجود سنسورهای آب گرم مصرفی و شوفاژ و سنسور دود و ..

۹. عدم اشغال فضای مفید در ساختمانها

۱۰. ابعاد کوچک ، تقریبا به اندازه یک دستگاه آبگرمکن دیواری معمولی

۱۱. تنظیم تنها به میزان دلخواه

۱۲. تامین آب گرم دائم و فراوان در کمترین زمان و جلوگیری از اتلاف انرژی

۱۳. هر زمان که شما به آب گرم نیازداشته باشید دستگاه روشن می شود و در مواقع دیگر خاموش است

۱۴. ایمنی کامل ( دستگاه به صورتی طراحی گردیده که هیچ خطری را متوجه مصرف کننده آن نمی‌سازد )

۱۵. عملکرد مطمئن ( تامین گرمایش واحدهای مسکونی تا متراز حداکثر ۳۵۰ متر مربع به صورت کامل )

۱۶. کارکرد آرام و بدون صدا

۱۷. راندمان حرارتی بالا همزمان با صرفه جویی در مصرف سوخت

۱۸. کوتاه شدن مسیر لوله های انتقال آب گرم رادیاتور و آب گرم مصرفی به محل مورد نطر و در نتیجه جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان

معایب پکیج دیواری 

اشغال فضایی معادل یک کابینت از حجم آشپز خانه

انواع پکیج شوفاژ

۱. زمینی 

۲. دیوای 

۳. دودکشدار

۴. فن دار

نکته بسیار مهم در انتخاب پکیج دیواری شرایط دودکش ساختمان می‌باشد که برای برطرف‌شدن مشکل دودکش، در ساختمان‌هایی که دودکش مناسب جهت راه اندازی دستگاه ها را ندارند ، دستگاه ها در دو نوع دودکش‌دار و فن‌دار طراحی شده‌اند.