کدام برند را بخریم؟ کدام برند را بخریم؟

معمولاً انتخاب برند بسیار دشوار و وقت‌گیر میباشد. ما در اینجا به تعدادی از پارامترهای مهم در انتخابی برند ها اشاره می‌کنیم و پیشنهاد می‌کنیم حتما مورد توجه قرار داده و مراقب باشید در دام فروشندگان سودجو نیفتید. (البته بعضی از فروشندگان بی‌تجربه و فرصت‌طلب منظور نویسنده میباشند).

** ابتدا محدوده قیمت مد نظر خود را مشخص کنید و بعد در آن محدوده مقایسه کنید. مقایسه دستگاه ارزان قیمت با گران‌قیمت کاری اصولی نیست و شما را به اشتباه خواهد انداخت. هدف این متن جلوگیری از متضرر شدن شما بخاطر ۱ خرید اشتباه می‌باشد.

* مهمترین فاکتور در انتخاب برند اعتبار شرکت می‌باشد. بهترین برندهای دنیا هم بدون وجود خدشات و قطعات در شهر شما عشاء بدرد نخور خواهد بود. پس حتما پیش از انتخاب بابت وجود سیستم خدمات قوی در شهر خود مطمئن شوید و به این سخن ((که خیالتون راحت من خودم هستم )) اصلا توجه کنید.

* فاکتور بعدی تکنولوژی ساخت و کیفیت قطعات می باشد. مراقب باشید دستگاهی که به شما پیشنهاد میشود بالاترین کیفیت قطعات را دارا باشد. برای این منظور از فروشنده بخواهید قطعات اصلی شامل پمپ شیر گاز، فن، برد و منبع انبساط را به شما معرفی کرده و در صورت امکان آنها را در فاکتور شما بنویسید تا در صورت دروغ بودن قابل پیگیری باشد

* حتما درباره منشا برند تحقیق کنید. اخیرا دستگاههای بی‌کیفیتی وارد ایران شده اند که برندشان جعلیست و وجود خارجی ندارد. مراقب باشید تحت نام اروپایی به شما نفروشند.

* با تماس با واحد خدمات مشتربان شرکتها فیشت برد، پهپا، له سنسورهای مصرفی ، مبدل اصلی و ثانویه و نیز منبع انبساط را بیرسید. بعضی شرکتها قطعات یدکی بسیار گرانی دارند که پس از دوران گارانتی شمارا به زحمت خواهد انداخت. (البته دستگاههای گران قیمت معمولا خرابی بسیار پایینی دارند. مثلا پکیج آریستون رضایت بالایی را در ۵ سال اول جلب می‌کند)